Вірус герпесу відомий людству з давніх давен. Свою назву він отримав ще у Давній Греції, що в перекладі з грецької мови означає «повзучий» [3]. Зважаючи на характер зовнішнього прояву, навколо герпесу весь час виникає безліч міфів. Розглянемо найбільш популярні з них.
- Якщо пухирці зійшли, то герпес вилікувано. На жаль, цей міф залишається міфом. Вірус герпесу оселяється у нервових гангліях організму, куди антитіла не мають доступу. Саме тому, лікування зовнішнього прояву герпесу не впливає на його виліковність. Більшість носіїв герпесу навіть не здогадується про його наявність. Цей вірус живе в організмі більше 90% населення Землі, але тільки 20% з них стикаються із зовнішнім його проявом у виглядів пухирців на шкірі.
- Герпес не заразний. Це - міф. Основними шляхами поширення захворювання є: повітряно-крапельний (через кашель, чхання та ін.), контактний (через поцілунки, предмети побуту, косметику та ін.) та статевий (зараження генітальним герпесом) [4].
- Лабіальний (герпес на губах) та генітальний герпес – це різні захворювання. Це не зовсім так. Дійсно, герпес на обличчі зумовлений вірусом простого герпесу (тип ВПГ-1), а герпес на статевих органах вірусом типу ВПГ-2 [2]. Проте перенести герпес з геніталій на обличчя можливо при оральному сексі. В обох випадках захворювання супроводжується висипанням у вигляді пухирців.
- Припікання висипу спиртом, зеленкою або йодом – найефективніше лікування. На жаль, це також міф. На активність вірусу зовнішнє оброблення пухирців даними засобами не впливає, однак пошкодити шкіру та слизову оболонку можна дуже легко.
В свою чергу, загострення вірусу герпесу лікується спеціальними противірусними препаратами з вмістом ацикловіру. Прикладом такого лікарського засобу є крем Ліпстер. До його складу входить мікронізований ацикловір. Мікронізована (високоподрібнена) форма ацикловіру використовується виробником для кращого проникнення діючої речовини до вогнища інфекції.
Для досягнення ефекту від лікування, Ліпстер, згідно інструкції, необхідно наносити на уражені ділянки шкіри 5 раз на день з часовим інтервалом у 4 години і застосовувати його не менше 4 днів підряд [1]. Термін лікування не повинен перевищувати 10 днів.
Ліпстер – крем для лікування герпесу!
Література:
- Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Ліпстер.
- Герпесвирусные инфекции. Особенности проявления в челюстно-лицевой области. Уч. пособие. В.А. Исаков. – С. Петербург: 2014
- Семейство герпесвирусов на современном этапе, Т. К. Кускова, Е. Г. Белова, МГМСУ, Москва, Лечащий Врач, № 05, 2004.
- Герпетическая инфекция. А.В. Мурзич, М.А. Голубев. Государственный научно-исследовательский центр профилактической медицины МЗ РФ. Южно-Российский медицинский журнал, № 3, 1998