Коли герпес видно у дзеркалі, важко залишатися у спокої і чекати поки герпес пройде сам. Підбираючи засіб для лікування герпесу, перед Вами ймовірно постане вибір: або взяти мазь, або ж крем з ацикловіром. Мазь чи крем?
Доповімо Вам про одне наукове дослідження, результати якого були опубліковані ще у 1986 році. Тобто понад 30 років тому медицина знала відповідь на питання: «що краще: крем з ацикловіром чи мазь?». Отже, у дослідженні 1986 року вивчалась здатність ацикловіру (діючої речовини крему Ліпстер [1]) проникати у людську шкіру з мазевої основи у порівнянні з кремовою основою.
Результати дослідження вказали на «дуже повільну доставку ацикловіру до шкіри з мазевих форм» [2]. Отримані дані були настільки переконливими, що автори навіть назву дослідження обрали у незвичній для науковців категоричній формі, а саме: «Failure of topical acyclovir in ointment to penetrate human skin» або «недостатнє проникнення ацикловіру у формі мазі до шкіри».
Зверніть увагу, що вибір нами саме кремової основи для виробництва Ліпстера не був випадковим. Однак, немає межі досконалості і ми пішли дещо далі.
У виробництві крему Ліпстер ми використовуємо мікронізований порошок ацикловіру, тобто порошок високого ступеня подрібненості, а отже тим вищою буде концентрація ацикловіру в зоні герпесу.
За даними окремих досліджень, деякі препарати, які містять діючі речовини у мікронізованому стані до 56 разів краще всмоктуються [4], аніж засоби з речовинами звичайного подрібнення. Ліпстер – єдиний засіб в Україні, який згідно інструкції для медичного застосування містить у своєму складі саме мікронізований ацикловір [1, 3].
Отже, Ліпстер – це крем для лікування герпесу на губах та обличчі, який, відповідно до даних авторитетних досліджень, може забезпечувати більш краще проникнення діючої речовини до уражених ділянок шкіри.
Ліпстер – крем для лікування герпесу! [1]
Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією для використання лікарського засобу.
Література:
1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Ліпстер.
2. Freeman, D. J., N. V. Sheth, and S. L. Spruance. 1986. Failure of topical acyclovir (ACV) in ointment to penetrate human skin. Antimicrob. Agents 29:730–732.
3. Реєстр лікарських засобів, зареєстрованих в Україні станом на 17.02.2016
4. Карпов О.И. Микронизированный глибенкламид – модификация лекарственной формы и кинетики, нацеленная на результат // РМЖ. 2006. №26.